Novinka na trhu v ČR – zastupování kupujícího nemovitosti

Vzhledem k velmi levným úvěrům bohužel však rostou ceny nemovitostí a v případě, že si chcete pořídit nemovitosti, ať už pro své bydlení nebo jako investici např. na pronájem, nyní je vhodná doba.

Služba Zastupování kupujícího zastupuje trochu netradičně kupujícího a nikoliv prodávajícího. Ve vyspělejších zemích je standardem při nemovitostních transakcích. V mnoha zemích je běžné jak pro prodávajícího, tak pro kupujícího, mít svého zástupce. V ČR je tomu tak zatím zřídka. Tuto službu poskytujeme ve spolupráci s naší partnerskou společností.

Zastupování kupujícího vás provede celým procesem a případně i ochrání před realitní kanceláří prodávajícího, které jde ve většině případů jen o to prodat nemovitosti a vyinkasovat odměnu… A tak vám často některé skutečnosti rádi zamlčí… Jednají vždy v zájmu prodávajícího nebo ještě častěji jen ve svém zájmu.

Samozřejmostí je i možnost kontroly a prověření technického stavu nemovitosti, kterou se chystáte koupit, stejně tak jako i související např. právní servis. Součástí služby může být i vyhledání nemovitosti a vyjednání výrazné slevy.

Ať už si chcete pořídit nemovitost pro své vlastní bydlení nebo jako mnoho našich klientů jako investici, tak většina z nás tuto transakci provádí jednou nebo dvakrát v životě, a proto nemáme v této oblasti dostatečné zkušenosti.

Služba Zastupování kupujícího je určena pro každého, kdo pořizuje nemovitost, chce mít jistotu při celé transakci, chce znát detailně stav svojí budoucí nemovitosti a zároveň ušetřit.

alante

Nákup nemovitosti (pro vlastní bydlení nebo v současné době velmi populární jako investice se zajímavým výnosem) je pro většinu lidí životní událostí, do které investují mnohdy své životní úspory. Většinou tuto transakci provádějí jednou nebo dvakrát v životě, a proto nemají v této oblasti dostatečné zkušenosti. Naopak jejich protistranou jsou ostřílení obchodníci z řad realitních makléřů anebo developerů.

Služby Zastupování kupujícího není realitní kanceláří, naopak zastupuje pouze kupujícího nemovitosti. Jsme s ním na jedné lodi, naše odměna je pevně svázána s úspěchem našeho klienta  – kupujícího.

S čím klientovi pomůžeme?

  • Vyhledání nemovitosti

dle vašich představ vyhledáme vhodnou nemovitost. Prověříme inzeráty, aby klient nemusel ztrácet čas prohlídkami, které nesplňují jeho požadavky. Máme přístup i k neveřejným nabídkám. 

  • Technická kontrola nemovitosti

naši stavební technici pro vás důkladně prověří každý detail nemovitosti (bytu anebo domu). Vy obdržíte protokol, z kterého budou patrné existující závady a nedostatky nemovitosti.

  • Právní prověření smluv a nemovitosti

naši právníci pro vás prověří veškeré dokumenty spojené s transakcí a navrhnou úpravy tak, aby smlouva byla vyvážená, případně doporučí za daných podmínek k obchodu raději nepřistoupit.

Po celou dobu transakce stojíme po boku klienta

  • Vyjednání podmínek transakce a ceny

naši obchodníci pro vás vyjednají nejlepší možnou cenu a výhodné podmínky transakce

Pro koho je služba určená?

Pro každého, kdo pořizuje nemovitost, chce mít jistotu při celé transakci, chce znát detailně stav svojí budoucí nemovitosti a zároveň ušetřit.

A odměna?

Klient za službu nezaplatí nic navíc. Naše odměna je 50% z vyjednané slevy.

Příklad manželů Novákových

Manželé Novákovi čekali přírůstek do rodiny. Proto se rozhodli odejít z dosavadního pronájmu a pořídit si vlastní nemovitost o velikosti  3+kk. Byt, který chtěli Novákovi koupit, byl ve 4. poschodí činžovního zrekonstruovaného domu ve starší zástavbě, cena bytu byla  4.200.000 Kč. Paní Nováková kontaktovala naši společnost, aby jim s celou transakcí pomohla. Stavební technik po prohlídce bytu odhalil vady, jejichž odstranění  by stálo 185.000 Kč. Při právní kontrole rezervační i kupní smlouvy, byly zjištěny nedostatky, které by Novákovým mohly pořízení vysněného bydlení výrazně zkomplikovat.  Po složitém vyjednávání s realitní kanceláří i přímo s prodávajícím se podařilo kupní cenu snížit  o 350.000 Kč (na  3.850.000 Kč, což byla cena adekvátní za prodávanou nemovitost) a  také obě dvě smlouvy přepracovat tak, aby se staly vyvážené a nepreferovaly by zájmy realitní kanceláře a samotného prodávajícího.

Díky naší společnosti Novákovi ušetřili 175.000 Kč tj. 50% z vyjednané slevy. Vyhnuli se také zbytečným nákladům a starostem, které by je jinak čekaly, kdyby přistoupili na smlouvy předložené realitní kanceláří. Dále díky technické kontrole také zjistili, že v bytě kam se stěhují, nejsou platné elektrorevize. Skutečná výměra je o 1,5 m2 menší než byla uváděna a další vady, které průměrný  kupující při prohlídce sotva odhalí.

Pokud máte zájem o tyto služby, kontaktujte nás.